Taşıt kredisi alma şartları nelerdir


Taşıt kredisi alma şartları nelerdir

Taşıt kredisi alma şartları nelerdir
01 Mayıs 2017 Pazartesi 23:26 tarihinde paylaşıldı.

Bankalar üzerinden taşıt kredisi alma şartları nelerdir? Hangi koşullarda taşıt kredisi verilir. İşte yanıtı.

 Taşıt kredisi alma şartları, kişi tarafından satışta olan ve bayi çıkışlı olmayan bireysel verilen kredilerdir. 
Bu kredilerden bazı firmalar da yararlanabilmektedir. Fakat genellikle rağbet olanı ise bireysel araç kredisidir. Taşıt kredisi alma şartları 2017 sorusunun yanıtını aşağıda vereceğiz.

İkinci el araç kredisi almak isteyen kişiler, bankalar üzerinden sıfır yada ikinci el taşıt kredi başvurusunda bulunabilirler. İkinci el taşıt kredisi bankalarda taşıt değerini 50 bin liraya kadar olan deperine %70'ine kadar kredi kullandırmakta, kasko değeri 50 bin liranın üstünde olan araçlaraysa %50'sine kadar kredi alabilirsiniz.

Taşıt kredisi en fazla kaç ay vade olur?

Taşıt kredisini kaç ay taksitlendirebilirim gibi sorular son zamanlarda çok gelmeye başladı. Biz de bu konunun içinde taşıt kredisi en fazla vade oranını belirteceğiz. Taşıt kredilerinde maksimum vade oranı (taksit sayısı) 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Yani 48 ay taksite kadar taşıt kredisi kullanmanız mümkün görülmektedir.

Taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir

Taşıt kredisinin bir diğer olumsuz yönüyse eski araçlara kredi çekememenizdir. Çoğu bankaların üst limiti 5 yaştır. Yani 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanabilirsiniz. Ancak bazı bankalar bu limiti aşarak 10 yaşa kadar bu limiti çıkarabilmektedir. Özellikle bankaların taşıt kredisi kampanyası takip ederek bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araç kredisi alma şartları

Kredi alacak olan kişi 18 yaşını geçmelidir.
Kredi çekecek kişi, düzenli geliri belgelemelidir.(Genelde işyerinden 3 aylık maaş bordrosu istenir.)
Araç kredisi için taşıta çıkan bedelin kalan bedeli peşin olarak verilmesi gerekir.(Taşıt kredisi çekerken, alacağınız aracın kasko değerini google üzerinden öğrenebilirsiniz. Her modelin yıllara belli kasko değeri vardır. 50 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan araçlara %70 kredi kullanılabilmektedir.)


Taşıt kredisi için istenilen belgeler

Kimlik belgesi
Gelir durumu belgesi
Maaş bordronuz
Serbest çalışansanız vergi levhanız
Emeklilerde; hesap cüzdanınız
Alacağınız aracın ruhsat fotokobisi
Tüm bankalarda bu istenilen belgeler değişiklik gösterdiği gibi, gelellikle bu belgeler istenmektedir.

Ayrıca en yüksek faiz veren bankalar konusuna da göz atınız.

Taşıt kredisi alma şartlarını okudunuz. Kredibankalar.com üzerinden artık çekeceğiniz krediler ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve kolay yoldan kredi çekebilirsiniz. Kredi Bankalar'ı sosyal medya hesaplarından takip ederek kredi kampanyalarından en hızlı siz haberdar olabilirsiniz.

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler için ayrıca taşıt kredisi faiz oranlarını da paylaşıyoruz. Bu doğrultuda 2. el taşıt kredileri için hesaplama aracımızdan 30.000 TL kredi için araştırma yaptık. Buna göre Vakıfbank %1.10, Ziraat Bankası %1.13, Akbank %1.23, Halkbank %1.16 faiz oranlarını sunmaktadır. Ancak bu verilerek pek dikkat etmemek gerekmekte, uygun araştırmayı direk banka şubelerinde yapılması gerekmektedir. Bu veriler her an değişiklik gösterebilmektedir. Taşıt kredisi alma şartları konusunu incelediniz. 

kaynak: 
https://www.kredibankalar.com/