Kredi notu nasıl yükseltilir


Kredi notu nasıl yükseltilir

Kredi notu nasıl yükseltilir
13 Mayıs 2017 Cumartesi 12:24 tarihinde paylaşıldı.

Kredi notu nasıl yükseltilir diye soranlar için geniş çaplı bir araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz.

KKB Findeks kayıtlarında tutulan kredi notu nasıl yükseltilir diye 2017 yılında soran kişiler için belli başlı adımlar atmak gerekiyor. Öncelikle kredi notunun ne olduğunu ve ne işe yaradığını açıklayalım.
Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu üzerinde sistemde kayıtlarda tutulan ve 0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemidir. Bankalara  yaptığınız kredi başvurusunda olumsuz sonuç alıyorsanız kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklanabilmektedir. Bankalar, yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notlarını incelemekte ve ona göre yanıt vermektedir.

Kredi notu nasıl yükseltilir?

Bu soruyu yöneltenler öncelikle kredi notunu yükseltecek belli başlı taktikleri bilmeleri gerekir. Bir numaralı kredi notu yükseltme tekniği, blokeli kredi çekmek ve o krediyi zamanında ödemektir. Eğer kredi ödemelerinizi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında öderseniz, kısa zaman içerisinde kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Kredi notu yükseltmek için yapılacak diğer adımlar ise e-vadeli hesapta paranızı bekletmek, otomatik ödeme talimatları vermek, faturalarınızı banka üzerinden yatırmak olmaktadır. Diğer yandan düşük limitli bir kredi kartı kullanarak da kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. 

Kredi notunu yükselmek için daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki konuyu incelemenizi öneririz.

https://www.kredibankalar.com/kredi-notu/kredi-notu-nasil-yukseltilir-h2351.html